czwartek, 21 lipca 2016

Zamiast antybiotyków - naturalna terapia dla mam i maluszków

Leczenie naturalnymi składnikami roślinnymi ma pozytywne właściwości i kuracja nimi nie niszczy naturalnej bariery odpornościowej.

Nieprzewiewne ubrania - działają drażniąco


Zmiana diety, wietrzenie i nawilżanie pomieszczeń nie zawsze sprawią, że unikniemy swędzącej wysypki. Może ją powodować także zbyt obcisłe lub szorstkie ubranie, np wełniane lub ze sztucznych tkanin. Skóra pod nim gorzej oddycha i poci się, a pot ją podrażnia.

Co można zrobić : Nosić wyłącznie przewiewne ubrania z naturalnych tkanin, np bawełna. Najlepiej o gładkiej fakturze. Należy unikać szorstkich, "drapiących" materiałów, odpruwać z ubrań drażniące skórę metki. Bieliznę którą nosimy, powinna być wyłącznie bawełniana, koniecznie w białym kolorze.
Pamiętaj :  im mniej ciemnych barwników w tkaninie, tym mniejsze jest ryzyko podrażnień skóry. Kiedy się spocisz, jak najszybciej weź chłodny prysznic, a po nim starannie nawilż skórę emolientem.

Gwałtowne zmiany temperatury - zaostrzają chorobę


Normalna skóra narażona jest na niebezpieczne czynniki, a atopowa nie ma prawie żadnej naturalnej ochrony w postaci warstwy lipidowej. Dlatego pod wpływam mroźnego powietrza i ostrego wiatru wysusza się i pęka.

Co możesz zrobić : Przed wyjściem na dwór w zimny dzień postaraj się stworzyć sztuczną barierę ochronną skóry. Należy smarować twarz półtłustym lub tłustym kremem, najlepiej z euceryną lub mocznikim. (w stężeniu 5 % lub mniej). Ważne w kuracji domowej przy atopowej skórze są  kąpile w wodzie o temp 36 stopni C, z dodatkiem krochmalu czy kisielu z siemienia lnianego. Po kąpieli nie należny się wycierać ręcznikiem, tylko osuszać delikatnie skórę. Podrażnione miejsca natomiast natłuszczać np oliwą z oliwek.

Żurawina - oczyści drogi moczowe


Częste zapalenia pęcherza dokuczają Nam kobietom i tym małym i tym dużym. Jeśli więc w rodzinie występuje nieustanna walka z bakterią odpowiedzialną za tę infekcję , wypróbuj kurację żurawinową. Przez wiele lat uważano że właściwości lecznicze tych owoców polegają tylko na zakwaszaniu moczu, co sprawia, że bakterie się nie namnażają. Okazało się jednak, że substancje czynne w żurawinie potrafią więcej "okleją" bakterie, co uniemożliwia im przyleganie do komórek wyściełające drogi moczowe i zapobiega chorobie.

Co możesz zrobić : Pij codziennie przez trzy tygodnie szklankę soku żurawinowego lub żurawinowej herbatki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz